5 produktów, które wspomagają odchudzanie, oczyszczają organizm z toksyn i pomogą zgubić zbędne kilogramy

 

Gdy chcemy zgubić kilka zbędnych kilogramów, warto wprowadzić do swojej diety produkty, które będą nas w tym wspomagały. Na każdego działa co innego, dlatego warto poeksperymentować. Może dzięki temu odchudzanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dostępne są różne produkty, których działanie ukierunkowane jest na wspomaganie odchudzania:

  • przyśpieszają przemianę materii
  • hamują uczucie głodu
  • oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych substancji
  • regulują poziom cukru we krwi
  • stabilizują samopoczucie

Także odchudzanie wcale nie musi być takie trudne.

1. Czerwona herbata Pu Erh

 

 

Znajdziemy w niej polifenole, flawonoidy i garbniki, działająco antyoksydacyjnie. Substancje te, dodatkowo regulują pracę żołądka, trzustki i jelit. Regulują wydzielanie żółci, przez co organizm przyswaja więcej substancji odżywczych, a tłuscze szybciej są rozkładane do prostszych postaci. Flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne.Teina przyśpiesza spalanie tłuszczu, również tego juz odłożonego  i działa jeszcze długo po wypiciu herbaty. Zawiera witaminy makro- i mikroelementy. Działa moczopędnie, dzięki czemu organizm usuwa zbędne produkty przemiany materii. Zawiera białka (budowa mięśni). Najlepiej pić ją po jedzeniu, picie na czczo wypłukuje magnez z organizmu. Na rynku mamy szeroki wybór, ważne żeby dobrać taką, która będzie nam smakować.

2. Ostropest plamisty

Często nasza wątroba jest przeciążona przez styl życia jaki prowadzimy – kawa, papierosy, przejadanie się i jedzenie późno w nocy, leki, tabletki antykoncepcyjne. Od tego jaki jest jej stan zależy również nasza waga.
Gdy chcemy zgubić kilogramy niezwykle ważne jest, aby wspomóc jej pracę w tym czasie. Organizm będzie uwalniał dużą ilość toksyn z różnych części ciała, które muszą przejść przez wątrobę zanim trafią do układu wydalniczego. Dobrym rozwiązaniem jest ostropest. Aby organizm mógł przejść całkowity proces detoksykacji potrzeba ok. 8 tygodni.
Sylimaryna w nim zawarta poprawia pracę wątroby i woreczka żółciowego i tym samym przyśpiesza usuwanie toksyn i wody z organizmu. Zapobiega obrzękom, likwiduje cellulit. Odtruwa układ nerwowy i mózg, wspiera pracę jelit. W trakcie odchudzania nadmiar toksyn może powodować bóle głowy, rozdrażnienie i stres – ostropest zapobiega temu, nasze samopoczucie jest bardziej stabilne. Dziennie można zażywać ok. 2-3 łyżeczki.

3. Olej lniany (najlepiej Budwigowy)

Olej lniany to jeden z tłuszczy, który podkręca tempo metabolizmu. Często wiele osób podczas odchudzania całkowicie odstawia tłuszcze, co też jest dużym błędem. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – w tym Omega 3, witaminy: A, E, cynk, fitohormony, które regulują gospodarkę hormonalną organizmu.Witaminy A, D, E i K rozpuszczają się tylko w tłuszczach, wielu toksyn organizm nie może się pozbyć inaczej, niż przez rozpuszczenie ich w tłuszczu. Olej lniany znacznie przyśpiesza przemianę materii i spalanie kalorii. Termogeneza organizmu wzrasta, stąd też często czujemy przypływ gorąca. Organizm traci nadmiar tkanki tłuszczowej z takich partii ciała jak brzuch, uda, pośladki.Najlepszy efekt można uzyskać stosując pastę twarogową – miksując 3-4 łyżki oleju z twarogiem. Niewielki wysiłek fizyczny dodatkowo potęguje ten proces.

4. Cytryna

Dietetycy zalecają picie szklankę ciepłej wody z cytryną na czczo, rano zaraz po przebudzeniu. Ma to za zadanie pobudzić organy do pracy i przyśpieszyć usuwanie toksyn. Pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit, rozpuszcza złogi w przewodach żółciowych, trzustkowych, rozpuszcza złogi w stawach i kamienie kałowe w jelitach. W szybkim tempie rozpuszcza tkankę tłuszczową z każdej części ciała, a szczególnie z kłopotliwych partii typu brzuch, uda.
Jeżeli lubimy cytrynę możemy stosować czysty sok. Na pewno spotęguje to efekty oczyszczania i znacznie przyśpieszy przemianę materii, ale też mogą ze względu na ilość uwalnianych toksyn mogą pojawić się bóle głowy i wysypki na skórze. Na świecie dość popularna jest dieta cytrynowa – przez ok. 10 dni, 3-5 razy dziennie, pół godz przed posiłkiem lub 1,5 – 2 godz po posiłku wypijamy sok z cytryny (można pić przez słomkę dla ochrony szkliwa). Niektórzy dodają do szklanki z sokiem taką samą ilość oliwy z oliwek.
dzień 1 i 10 – 1 cytryna
dzień 2 i 9 – 2 cytryny
dzień 3 i 8 – 3 cytryny
dzień 4 i 7 – 4 cytryny
dzień 5 i 6 – 5 cytryn
Przy oczyszczaniu min. złogów ze stawów, jelit, kamieni żółciowych, można stosować intensywniejszą kurację.
dzień 1 – 5 cytryn
dzień 2 – 10 cytryn
dzień 3 – 15 cytryn
dzień 4 – 20 cytryn
dzień 5, 6, 7, 8 – 25 cytryn
dzień 9 – 20 cytryn
dzień 10 – 15 cytryn
dzień 11 – 10 cytryn
dzień 12 – 5 cytryn

5. Olej kokosowy

To kolejny rodzaj tłuszczu roślinnego, który przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i wzmaga tempo przemian metabolicznych, syci i zmniejsza apetyt. Zawiera witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, C, E, minerały wapń, magnez, cynk, potas, żelazo.
MCT – Kwasy tłuszczowe w nim zawarte zbudowane są z łańcuchów o średniej długości (8-10 atomów węgla). Metabolizm tych kwasów jest szybszy, niż pozostałych (12 atomów węgla). Organizm nie musi rozkładać ich na mniejsze części, bezpośrednio z wątroby przechodzą do przewodu pokarmowego i stanowią szybkie  źródło energii dla poszczególnych organów. Naturalnie wzrasta termogeneza organizmu, co też jest związane z wyższym tempem metabolizmu i procesem spalania. Doskonale nadaje się do wszelakiej obróki termicznej ze względu na wysoki punkt dymienia – ok. 200  C. Na bazie oleju kokosowego powstała dieta ketogeniczna – ketony powstałe z MCT poztywnie wpływają na pracę mózgu i układu nerwowego.