Czy pamiętasz o tym, żeby dbać o siebie i swoje szczęście?

 

Bądź dziś takim samokrytykiem, który siedzi gdzieś z tyłu Twojej głowy i bacznie Cię obserwuje 😉. Zadaj sobie kilka prostych pytań i daj mu dziś przemówić. Postaraj się, aby Twoje odpowiedzi były szczere. Mogą to być takie pytania jak te poniżej:

 

  • Czy jesteś dla siebie dobra/dobry?
  • Co ostatnio zrobiłaś/zrobiłeś dla siebie? 
  • Kiedy ostatnio pozwoliłaś/pozwoliłeś sobie na wolny wieczór tylko dla siebie? 
  • Pamiętasz kiedy oglądałeś jakiś dobry film albo robiłaś coś co lubisz? 
  • Czy zrobiłaś coś dla siebie z tej długiej listy, która leży gdzieś w kącie i jest zatytułowana “NA POTEM”?

 

Tak, tak wiem, że musisz myśleć o wszystkich wokół. Ale o sobie albo ciągle zapominasz, albo swoje sprawy non stop odkładasz na później. A jak dobrze wiemy, to później nigdy nie nadchodzi. Śpimy jak zając, posiłki zjadamy w pośpiechu, albo gdzieś na mieście i tak dzień w dzień. Cały czas jesteśmy w biegu, notorycznie coś załatwiamy. Zawsze znajdzie się coś ważniejszego, tylko nie my sami. Nie raz jesteśmy tak zmęczeni i wyczerpani, że zwyczajnie nie mamy siły ani chęci, aby zrobić coś dla siebie. Często jesteśmy ważną podstawą w naszej rodzinnej piramidzie.
A myślałeś o tym co będzie, jeżeli ta podstawa gdzieś pęknie czy zasłabnie i wszystko runie? 
Co wtedy powiesz?

 

Jak najbardziej dbaj o swoich najbliższych, ale pamiętaj, że musisz zadbać również o siebie i swoje zdrowie. Bez tego za daleko nie pobiegniesz. Jeżeli w skutek Twojego zaniedbania dopadnie Cię jakaś choroba, kto wtedy zajmie się Twoimi dziećmi?

 

 

Zadbaj także o swój sukces, bo własnym sukcesem napędzasz sukces najbliższych Ci osób. 
Zmieniając jakość swojego życia, zmieniasz również ich życie na lepsze. Podejmij studia, które ciągle odkładasz, skończ kurs, który otworzy przed Tobą nowe możliwości i alternatywy znalezienia ciekawszej czy lepiej płatnej pracy. Tym samym pomożesz nie tylko sobie, ale i swojej rodzinie. Jeśli będziesz osobą wykształconą będziesz w stanie pomóc własnemu dziecku w nauce. Jeśli zdobędziesz nowe kwalifikacje możesz się starać o taką pracę, która zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Zarabiając więcej będziesz mógł zabrać swoją rodzinę na wymarzone wakacje. Będąc osobą szczęśliwą i spełnioną będziesz w stanie dać więcej szczęścia swoim najbliższym.
Ty będziesz szczęśliwa/-y, że możesz im zapewnić wszystko co najlepsze. Natomiast oni będą Ci wdzięczni za to, że dzięki Tobie mogą spełniać własne marzenia. 

 

Pamiętaj o tym, że jesteś bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu swojej rodziny. I w zależności od tego jak silnym ogniwem jesteś Ty sam, tak silna będzie Twoja rodzina. Dlatego rozwijajmy się, zdobywajmy nowe kwalifikacje, umiejętności i wspierajmy siebie na wzajem. Wiem, że “nie zawsze się da”, ale też “nie zawsze się nie da”. Nie rezygnujmy z siebie, bo po jakimś czasie może nam się to odbić niezadowoleniem z życia lub depresją.