Kawa kuloodporna – Bulletproof coffee, poprawia koncentrację, dodaje energii i odchudza

Kawa bulletproof coffee wypijana na początku dnia poprawia samopoczucie, dodaje energii, pobudza umysł i wzmaga koncentrację.

 

Kawa bulletproof coffee wypijana na początku dnia poprawia samopoczucie, dodaje energii, pobudza umysł i wzmaga koncentrację.

To przepis na kawę wymyślony przez  Amerykanina Dave Asprey’a, autora bloga o zdrowym odżywianiu. Przebywając w Tybecie zauważył, że tamtejsi mnisi dodawali masło jaków do herbaty.

Asprey postanowił wypróbować tą samą metodę z kawą, a zamiast masła jaków użył masła krowiego. Obecnie Bulletproof coffee jest bardzo popularna na całym świecie, a szczególnie w USA, skąd pochodzi jej propagator.
Takie zestawienie składników okazało się idealnym połączeniem.
Warto po nią sięgać rano, podczas nauki czy przed egzaminem.
Sportowcy chętnie wypijają ją przed wyjściem na trening, ponieważ zwiększa wydolność organizmu.

 

PRZYGOTOWANIE

1 filiżanka zaparzonej kawy ( 2 łyżeczki, kawa mielona, najlepiej 100% ARABICA)
2 łyżeczki masła klarowanego lub organicznego (np. Kerrygold)
1 łyżeczka oleju kokosowego (lub oleju MCT)
cynamon, kardamon

Bulletproof coffee to kawa wymyślona przez Amerykanina Dave Asprey’a, autora bloga o zdrowym odżywianiu.

Asprey postanowił wypróbować tą samą metodę z kawą, a zamiast masła jaków użył masła krowiego. Obecnie Bulletproof coffee jest bardzo popularna na całym świecie, a szczególnie w USA, skąd pochodzi jej propagator. Warto po nią sięgać rano, podczas nauki czy przed egzaminem. Sportowcy chętnie wypijają ją przed wyjściem na trening, ponieważ zwiększa wydolność organizmu. można dodać mleko roślinne (kokosowe, ryżowe). Wszystko wlewamy do blendera i miksujemy przez chwilę.

Kofeina

w obecności tłuszczu łatwo pokonuje barierę krew-mózg.

Olej kokosowy

zawiera średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe, które pobudzają metabolizm i ograniczają apetyt. Brak węglowodanów i obecność kofeiny również nasila proces redukcji tkanki tłuszczowej.
Dodatkowo znajdziemy w nim witaminy B1,B2,B3,B6,B9, E, C , minerały: wapń, magnez, potas, sód, żelazo, cynk. Kwas laurynowy podnosi odporność, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Masło klarowane

zawiera kwasy tłuszczowe Omega 3-6-9, witaminę D3 i K2.

Cynamon

oprócz walorów smakowych reguluje poziom cukru we krwi. Więcej o cynamonie znajdziesz tutaj.

 

Polecane: