Rozwijaj się, nie zamykaj sie na nowe!

 

Czego najbardziej boimy się w życiu?
Przede wszystkim zmian i tego co nowe.
Dlaczego???
Ponieważ wchodzimy w nieznane nam sytuacje, a jeśli nasz umysł czegoś nie doświadczył, to na dzień dobry sugeruje nam, że jest to złe bądź niebiezpieczne. Jesteśmy przyzwyczajeni do obecnej sytuacji i ciężko nam opuścić własną strefę komfortu. Niestety albo i stety to nasz naturalny, wewnętrzny mechanizm psychologiczny. Każdy tak ma, ale też każdy ma swój rozum i od niego zależy jak oceni daną sytuację.
Pojawiające się zmiany burzą nasze dotychczasowe poczucie bezpieczeństwa i wygody.
Strach i obawy odsuwają naszą uwagę od korzyści jakie możemy zyskać. Jeśli poprzystaniemy na tym pierwszym odczuciu może się okazać, że staciliśmy jakąś ważną szansę w życiu.

Wiadomo, że nie wszystkie zmiany są dobre, ale też nie wszystkie są złe. 
Starajmy się dokładnie analizować wszystkie “za i przeciw” i świadomie podejmujmy decyzję.

Spójrz na daną sytuację całościowo. Zastanów się co będzie miało dla Ciebie gorsze konsekwencje – podjęcie działania czy też odpuszczenie go. Nie kierujmy się pierwszą, lepszą pobudką, gdyż  może się okazać błędna.

Odrzucanie zmian powoduje stagnację i brak rozwoju w naszym życiu. Marzymy o czymś lepszym, ale ciągle powtarzamy stare utarte nawyki. Bez zmian nic lepszego samo się nie zadzieje. Dobre zmiany są nam potrzebne tak jak świeże powietrze. Bądź kreatywny, szukaj inspiracji wokół siebie. Jeśli samemu jest Ci trudno zmobilizować się do działania, poszukaj kogoś z kim będzie Ci się łatwiej zabrać do pracy😉. Zdrowa rywalizacja może się okazać skutecznym motywatorem dla obydwu stron. Poza tym w grupie raźniej!😊

Czasem przyda się coś odświeżyć, wymienić to co stare, zużyte, nieaktualne. Twój sposób myślenia również.

“Nie używane żelazo rdzewieje, stojąca woda traci swoją czystość i gdy jest zimno zamarza – podobnie bezczynność nadwątla żywotność umyłu.”

Leonardo da Vinci

Dlatego wyznaczaj nowe cele, zadania i sumiennie je realizuj. Nie stój w miejscu i nie cofaj się! Szukaj tego co może przynieść Ci radość i satysfakcję, zbieraj doświadczenia. Jeśli jesteś z czegoś niezadowolony zmień to! Dąż do tego, co będzie dla Ciebie korzystne. Wszystko co dla siebie zrobisz po jakimś czasie zaprocentuje. Nauka czegoś nowego – języka, ukończenie dodatkowego kursu, w przyszłości może przełożyć się na wyższe zarobki, a tym samym znacznie poprawić jakość Twojego życia. Aktywność fizyczna zmieni Twoje ciało, poprawi Twoje zdrowie i doda Ci energii😊.

“BĄDŹ NICZYM BIJĄCE ŹRÓDŁO, NIE ZAŚ JAK STAW, W KTÓRYM ZAWSZE STOI TA SAMA WODA.”

Paulo Coelho